Sort by
  • Spiderhead

    ★★★

  • Men

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • Unorthodox

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • The Wandering Earth

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Wounds

    ★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★½

  • Bumblebee

    ★★★