Sort by
  • Role Play

    ★★

  • The Family Plan

    ★★

  • Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★★

  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★½

  • Elemental

    ★★½

  • Bottoms

    ★★★

  • Spoiler Alert

    ★★★★

  • Marry My Dead Body

    ★★★½

  • Disenchanted

    ★½

  • Black Adam

    ★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • Bros

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★

  • Red Notice

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Pharma Bro

    ½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Firebird

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Jockey

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Dashing in December

    ★★★

  • The Christmas Setup

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★½