Sort by

Wyatt has logged 317 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Passengers

Passengers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing

Sing

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Café Society

Café Society

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Other People

Other People

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Confessions of a Dangerous Mind

Confessions of a Dangerous Mind

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The 10 Year Plan

The 10 Year Plan

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Intern

The Intern

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry