Sort by

Wyatt has logged 39 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Two Mules for Sister Sara

Two Mules for Sister Sara

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Boss

The Boss

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Song of Love

Song of Love

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fury

Fury

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The End of the Affair

The End of the Affair

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Desperate Hours

The Desperate Hours

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Looking: The Movie

Looking: The Movie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Volver

Volver

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry