Wyatt has logged 19 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Big Fat Liar

Big Fat Liar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
M

M

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mobsters

Mobsters

1991
×
★½
Read the review Edit this entry