Wyatt has logged 158 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
X+Y

X+Y

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knights of Badassdom

Knights of Badassdom

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
McMillion$

McMillion$

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thin Man

The Thin Man

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dashing in December

Dashing in December

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Christmas Setup

The Christmas Setup

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shared Rooms

Shared Rooms

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mystery of D.B. Cooper

The Mystery of D.B. Cooper

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'll Wait for the Next One...

I'll Wait for the Next One...

2002
×
Read the review Edit this entry  
18
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fisherman’s Friends

Fisherman’s Friends

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Madness of King George

The Madness of King George

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Snowden

Snowden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ides of March

The Ides of March

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Founder

The Founder

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Witches

The Witches

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry