• Deep Water

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Annette

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Nian

    ★★★

  • Raspberry

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Hand

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • The Stunt Double

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Rick and Morty vs Genocider

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • #Alive

    ★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Runon

    ★★★½

  • This Old Dog

  • Tigertail

    ★★★

  • Softcore

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½