Sort by

Ariane has logged 28 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Superhost

Superhost

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Stay

Stay

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Profile

Profile

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry