Sort by
  • Napoleon

    ★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Transformers: Rise of the Beasts

    ★★½

  • Asteroid City

  • The Covenant

    ★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★★

  • Air

    ★★★½

  • Champions

    ★★

  • BlackBerry

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • The People You're Paying to Be in Shorts

  • Russia 1985-1999: TraumaZone

    ★★★★★

  • Smile

    ★★

  • Amsterdam

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Master Gardener

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Godland

    ★★★½

  • Crimes of the Future

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • In the Court of the Crimson King: King Crimson at 50

    ★★★½

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Fire of Love

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

    ★★★½

  • Heart of Champions

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

  • A Hero

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

  • The Velvet Underground

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Bo Burnham: Inside