• Venom: Let There Be Carnage

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Dune

    ★★★★

  • Candyman

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Titane

    ★★★½

  • Cruella

    ★½

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★½

  • Dolittle

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Frozen II

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Golden Hour

    ★★★

  • Holiday in the Wild

  • Countdown

    ½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Harriet

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Radioactive

    ★★

  • Steven Universe: The Movie

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • Yesterday

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Literally Hitler

  • Shazam!

    ★★★½

  • Unplanned

  • Dumbo

    ★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★

  • State of Pride

    ★★★

  • Run the Race

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Hail Satan?

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • The Princess Switch

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Venom

    ★½

  • Green Book

    ★★

  • Next Gen

  • God Bless the Broken Road

    ½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Kindness Matters

  • Running for Grace

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Death of a Nation

  • The Little Mermaid

    ½

  • Christopher Robin

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★