Sort by

ciara has logged 238 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
½
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miss Potter

Miss Potter

2006
×
Edit this entry  
20
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

2018
×
Edit this entry  
19
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
½
Edit this entry  
15
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Man of God

No Man of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Due Date

Due Date

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The First Lap

The First Lap

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Margaret

Margaret

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends and Strangers

Friends and Strangers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moving On

Moving On

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!)

Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!)

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
While We're Young

While We're Young

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Microhabitat

Microhabitat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Tramps

Tramps

2016
×
Edit this entry  
23
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
It's Kind of a Funny Story

It's Kind of a Funny Story

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Night Comes On

Night Comes On

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry