Sort by

ciara has logged 23 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fight for Your Right Revisited

Fight for Your Right Revisited

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Black Power Mixtape 1967-1975

The Black Power Mixtape 1967-1975

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
White Girl

White Girl

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!)

Bon Voyage, Charlie Brown (and Don't Come Back!)

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry