RSS feed for Kate

Kate has logged 39 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rambo III

Rambo III

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In & Out

In & Out

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hobo with a Shotgun

Hobo with a Shotgun

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Monster-in-Law

Monster-in-Law

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Late Shift

The Late Shift

1996
×
Read the review Edit this entry  
16
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phenomenon

Phenomenon

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Polar

Polar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Deep Rising

Deep Rising

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fyre

Fyre

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Killing Season

Killing Season

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
From Paris with Love

From Paris with Love

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Independence Day

Independence Day

1996
×
Edit this entry  
01
Armageddon

Armageddon

1998
×
Edit this entry