Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Saw V

Saw V

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Poison

Poison

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Rat Catcher

The Rat Catcher

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Flora and Son

Flora and Son

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mechanic: Resurrection

Mechanic: Resurrection

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Swan

The Swan

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Equalizer 3

The Equalizer 3

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Brooklyn's Finest

Brooklyn's Finest

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Heart of Stone

Heart of Stone

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ali

Ali

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mission: Impossible – Ghost Protocol

Mission: Impossible – Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry