Daniel has logged 51 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Money: Vol. 1

Dirty Money: Vol. 1

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Super

Super

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Click

Click

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry