Sort by

Daniel has logged 343 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Match Factory Girl

The Match Factory Girl

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ariel

Ariel

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shadows in Paradise

Shadows in Paradise

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

Rebel Moon - Part One: A Child of Fire

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Flash

The Flash

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman and the Lost Kingdom

Aquaman and the Lost Kingdom

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Maestro

Maestro

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wonka

Wonka

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Anyone But You

Anyone But You

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cat Person

Cat Person

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Emily

Emily

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Silent Night

Silent Night

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Permission

Permission

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Marsh King's Daughter

The Marsh King's Daughter

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Note

Death Note

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry