• Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Small Axe

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Climb

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Challenger Disaster

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • High Life

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Skin

    ½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★