• Fat Lip

  • A New Apartment

  • The Northman

    ★★★★½

  • House Comes with a Bird

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

  • I Love My Dad

  • Raquel 1:1

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Louis I., King of the Sheep

  • Kimi

    ★★★½

  • Jackass Forever

  • Berry Pickers

  • Tropicalía

  • Cha Cha Real Smooth

  • You’ve Never Been Completely Honest

  • Speak No Evil

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • The Actress

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Humans

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Bones

  • Egúngún (Masquerade)

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Sundown

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Procession

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Public Toilet Africa

  • Fou de Bassan

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Old

    ★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Invisible Demons

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Zero Fucks Given

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • Playground

    ★★★½

  • Great Freedom

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★