Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Invisible Demons

Invisible Demons

2021
×
Edit this entry  
17
Louis I., King of the Sheep

Louis I., King of the Sheep

2022
×
Edit this entry  
17
Lonely Blue Night

Lonely Blue Night

2020
×
Edit this entry  
17
Fat Lip

Fat Lip

2022
×
Edit this entry  
17
A New Apartment

A New Apartment

2022
×
Edit this entry  
17
Egúngún (Masquerade)

Egúngún (Masquerade)

2021
×
Edit this entry  
17
August Sky

August Sky

2020
×
Edit this entry  
17
Tropicalía

Tropicalía

2022
×
Edit this entry  
17
Dalía

Dalía

2020
×
Edit this entry  
17
Hands

Hands

2020
×
Edit this entry  
17
Berry Pickers

Berry Pickers

2022
×
Edit this entry  
14
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Actress

The Actress

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cat and Mouse

Cat and Mouse

1960
×
Edit this entry  
05
Wheels That Go

Wheels That Go

1967
×
Edit this entry  
05
Shearing Animation

Shearing Animation

1961
×
Edit this entry  
04
Time Piece

Time Piece

1965
×
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Milk

Milk

1998
×
Read the review Edit this entry  
14
You’ve Never Been Completely Honest

You’ve Never Been Completely Honest

2022
×
Edit this entry  
10
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Edit this entry  
07
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
Edit this entry  
06
Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

2022
×
Edit this entry  
06
My Fat Arse and I

My Fat Arse and I

2020
×
Edit this entry  
05
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
House Comes with a Bird

House Comes with a Bird

2022
×
Edit this entry  
24
Lemon

Lemon

2017
×
Edit this entry  
23
Sexy Beast

Sexy Beast

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Public Toilet Africa

Public Toilet Africa

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Raquel 1:1

Raquel 1:1

2022
×
Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

2021
×
Edit this entry