Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Victor in Paradise

Victor in Paradise

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Clerks

Clerks

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

1999
×
Read the review Edit this entry  
09
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Date and Switch

Date and Switch

2014
×
Read prior review Edit this entry  
11
Aloha Scooby-Doo!

Aloha Scooby-Doo!

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
Read prior review Edit this entry  
31
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Small Talk

Small Talk

2017
×
Read prior review Edit this entry  
20
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
Read prior review Edit this entry  
18
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Read prior review Edit this entry  
15
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Good Kids

Good Kids

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
In a Relationship

In a Relationship

2015
×
Read prior review Edit this entry  
07
Whiskey Tango Foxtrot

Whiskey Tango Foxtrot

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
Read prior review Edit this entry  
24
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Long Way Down

A Long Way Down

2014
×
Read the review Edit this entry