• Sardar Udham

    ★★★

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • Midnight Mass

  • Spencer

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★½

  • Semiotic Plastic

  • The Night

  • The Green Knight

    ★★★

  • Nitram

  • Memoria

    ★★★★★

  • From Bakersfield to Mojave

  • Lamb

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

  • Întregalde

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

  • Playground

  • The Velvet Underground

  • Ahed's Knee

    ★★★

  • Train Again

    ★★★★

  • The Year of the Everlasting Storm

  • Annette

    ★★★

  • Everything Is Cinema

  • Bo Burnham: Inside

  • Four Roads

  • Birthday

  • Sandeep Aur Pinky Faraar

    ★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  • The Good Woman of Sichuan

    ★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Petite Maman

  • What Do We See When We Look at the Sky?

  • The Girl and the Spider

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • Introduction

  • A Corsican Summer

  • Pebbles

  • Friends and Strangers

  • earthearthearth

    ★★★★

  • The Eternal Springtime

    ★★★½

  • Sleep Of Trees

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Hive

  • We're All Going to the World's Fair

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

  • El Planeta

  • Cryptozoo

  • AK vs AK

    ½

  • Mank

    ★★★

  • Humongous!

    ★★★

  • Untitled

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • There must be some kind of way out of here

  • Letter From Your Far-off Country

    ★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • Beginning

    ★★★★

  • Atrapado en el sueño de otro

  • Notturno

    ★★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • In My Room

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★½

  • The Disciple

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★½

  • The Chicken

  • Strasbourg 1518

    ★★★½

  • Labor of Love