Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Diversion

Diversion

1980
×
Edit this entry  
03
Variant Chants

Variant Chants

1983
×
★★★★
Edit this entry  
03
Contribution to Light

Contribution to Light

1968
×
Edit this entry  
03
White Film

White Film

1978
×
★★★★
Edit this entry  
03
Yantra

Yantra

1957
×
Edit this entry  
03
Lights

Lights

1966
×
Edit this entry  
03
Notebook

Notebook

1961
×
Edit this entry  
03
Birthday

Birthday

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
Edit this entry  
28
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Ahed's Knee

Ahed's Knee

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
Edit this entry  
17
It has to be lived once and dreamed twice

It has to be lived once and dreamed twice

2019
×
Edit this entry  
17
The Night

The Night

2021
×
Edit this entry  
17
Trip to Carolee

Trip to Carolee

1973
×
★★★★
Edit this entry  
17
Introspection

Introspection

1947
×
Edit this entry  
17
Canal Cinema

Canal Cinema

1983
×
Edit this entry  
16
Chambers

Chambers

1978
×
Read the review Edit this entry  
14
The Grissom Gang

The Grissom Gang

1971
×
★★½
Edit this entry  
14
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Edit this entry