Sort by

nacho has logged 175 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

×
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Read the review Edit this entry  
08
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Tales of the Jedi

Star Wars: Tales of the Jedi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Incantation

Incantation

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Predator

Predator

1987
×
★★★★
Edit this entry  
13
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Secret Wars

Avengers: Secret Wars

2026
×
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blonde

Blonde

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
Like.Share.Follow.

Like.Share.Follow.

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thunderbolts

Thunderbolts

2024
×
Read the review Edit this entry  
10
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry