John has logged 65 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Clash of the Titans

Clash of the Titans

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Big Blackout

The Big Blackout

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mister Deathman

Mister Deathman

1977
×
Read the review Edit this entry  
29
Delta Heat

Delta Heat

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Arizona Heat

Arizona Heat

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Myra Breckinridge

Myra Breckinridge

1970
×
Read the review Edit this entry  
26
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Dreamer

American Dreamer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
22
On Her Majesty's Secret Service

On Her Majesty's Secret Service

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Arena

Arena

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eliminators

Eliminators

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Trancers

Trancers

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Get Smart, Again!

Get Smart, Again!

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Nude Bomb

The Nude Bomb

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Light the Fuse… Sartana Is Coming

Light the Fuse… Sartana Is Coming

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Have a Good Funeral, My Friend… Sartana Will Pay

Have a Good Funeral, My Friend… Sartana Will Pay

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sartana's Here... Trade Your Pistol for a Coffin

Sartana's Here... Trade Your Pistol for a Coffin

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sartana the Gravedigger

Sartana the Gravedigger

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
If You Meet Sartana Pray for Your Death

If You Meet Sartana Pray for Your Death

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
La última jugada

La última jugada

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Darkroom

Darkroom

1989
×
Read the review Edit this entry  
11
Watch Out Gringo! Sabata Will Return

Watch Out Gringo! Sabata Will Return

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Sunday in the Country

Sunday in the Country

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Feud

Death Feud

1987
×
Read the review Edit this entry  
08
Blue Vengeance

Blue Vengeance

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
A Marine Story

A Marine Story

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry