• X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

  • Dune

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Belle

    ★★★½

  • Tan Chảy Thành Nước

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • The French Dispatch

  • All My Friends Hate Me

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Run

    ★★★

  • Fatman

    ★★★★

  • Another Round

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Twins in Paradise

    ★★★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • The Good Liar

    ★★½

  • Klaus

  • Black and Blue

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★½

  • Undone

    ★★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Killerman

    ★★

  • Enter the Anime

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★½

  • Lara

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Nina Wu

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Wild Goose Lake

  • First Love

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★★

  • Deerskin

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • A Regular Woman

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★★½

  • After Midnight

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★

  • So Long, My Son

    ★★★★★

  • Ghost Town Anthology

    ★★★½

  • Easy Love

    ★★★★★

  • System Crasher

    ★★★★★

  • The Boogeywoman

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Polar

    ★★

  • Extreme Job

    ★★★

  • Playland USA

    ½

  • Final Voyage

    ★★★