dragonsblood23 has logged 180 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Flags and Waves

Flags and Waves

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Long Toast

Long Toast

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
365 Days

365 Days

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
McMillion$

McMillion$

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Life & Adventures of Santa Claus

The Life & Adventures of Santa Claus

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Read the review Edit this entry  
14
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Santa Claus Switch

The Great Santa Claus Switch

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tell Your Children

Tell Your Children

1938
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
ThanksKilling 3

ThanksKilling 3

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
ThanksKilling

ThanksKilling

2008
×
Read the review Edit this entry  
25
Gigli

Gigli

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie & Kendra Storm Area 51

Barbie & Kendra Storm Area 51

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Bat People

The Bat People

1974
×
½
Read the review Edit this entry  
19
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Laserblast

Laserblast

1978
×
Read the review Edit this entry  
17
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2007
×
Read the review Edit this entry  
16
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry