Leon has logged 17 entries for films during January 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Entertaining Mr. Sloane

Entertaining Mr. Sloane

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Battleship Potemkin

Battleship Potemkin

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Story of Film: An Odyssey

The Story of Film: An Odyssey

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Return of the Secaucus Seven

Return of the Secaucus Seven

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cow

The Cow

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leo the Last

Leo the Last

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Moderns

The Moderns

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fitzwilly

Fitzwilly

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry