Sort by

DANIEL has logged 34 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Headshot

Headshot

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Way Back

The Way Back

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Battle of Memories

Battle of Memories

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Antebellum

Antebellum

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
We're Going to Eat You

We're Going to Eat You

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Whistle and I'll Come to You

Whistle and I'll Come to You

1968
×
Read the review Edit this entry  
18
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Ben

Bad Ben

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tetro

Tetro

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Vagrant

The Vagrant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Breed

The Breed

2001
×
Read the review Edit this entry  
09
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Where the Dead Go to Die

Where the Dead Go to Die

2012
×
Read the review Edit this entry  
06
Mean Guns

Mean Guns

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
Read the review Edit this entry  
06
Shy People

Shy People

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Inauguration of the Pleasure Dome

The Inauguration of the Pleasure Dome

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dogville

Dogville

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Burning Moon

The Burning Moon

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry