Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Outside

The Outside

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla Fest 3: Gigan's Attack

Godzilla Fest 3: Gigan's Attack

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Gigan Rex

Godzilla vs. Gigan Rex

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★½
Edit this entry  
29
Leprechaun: Back 2 tha Hood

Leprechaun: Back 2 tha Hood

2003
×
★★
Edit this entry  
25
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elvira's Haunted Hills

Elvira's Haunted Hills

2001
×
★★★
Edit this entry  
19
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christine

Christine

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Coal Miner's Daughter

Coal Miner's Daughter

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
Dragon Ball Super: Super Hero

Dragon Ball Super: Super Hero

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry