Sort by

🎃Jonathan Mike 🎃 has logged 227 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mega64 Version 4.1 Revengurrection

Mega64 Version 4.1 Revengurrection

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
20
A Muppet Family Christmas

A Muppet Family Christmas

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
Rumble

Rumble

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ernest Saves Christmas

Ernest Saves Christmas

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tora! Tora! Tora!

Tora! Tora! Tora!

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Annie Live!

Annie Live!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★★
Edit this entry