Sort by

🎃Jonathan Mike 🎃 has logged 35 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

Under the Helmet: The Legacy of Boba Fett

2021
×
Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Edit this entry  
10
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Survival of the Dead

Survival of the Dead

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Diary of the Dead

Diary of the Dead

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

2021
×
Read prior review Edit this entry  
03
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Godzilla vs. Hedorah

Godzilla vs. Hedorah

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry