Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Man from Majorca

The Man from Majorca

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beck 39 – Undercover

Beck 39 – Undercover

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Romper Stomper

Romper Stomper

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cruising Bar

Cruising Bar

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Man on the Roof

Man on the Roof

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bachelor Party

Bachelor Party

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hard Ticket to Hawaii

Hard Ticket to Hawaii

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Space Cop

Space Cop

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Goliath

Goliath

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Meet the Feebles

Meet the Feebles

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Our Kind of Traitor

Our Kind of Traitor

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Urusei Yatsura 5: The Final Chapter

Urusei Yatsura 5: The Final Chapter

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Made

American Made

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Who Killed Captain Alex?

Who Killed Captain Alex?

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Polar

Polar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
In China They Eat Dogs

In China They Eat Dogs

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scarface

Scarface

1983
×
Read the review Edit this entry  
16
City Hunter Special: Goodbye My Sweetheart

City Hunter Special: Goodbye My Sweetheart

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tusen bitar

Tusen bitar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Urusei Yatsura 4: Lum the Forever

Urusei Yatsura 4: Lum the Forever

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Polka King

The Polka King

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shaft

Shaft

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry