• Kiss the Ground

    ★★★½

  • Hamilton

  • Middleditch & Schwartz

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Yeh Ballet

    ★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Enter the Fat Dragon

    ★★½

  • The Turning

    ★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Underwater

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • All the Freckles in the World

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Promare

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • The (Silent) War

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★★½

  • Fyre

    ★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★½

  • Overlord

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½