David has logged 15 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Summer Wars

Summer Wars

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yeh Ballet

Yeh Ballet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Flavors of Youth

Flavors of Youth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry