Sort by

Ugnė has logged 142 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cake

Cake

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Very Wicked Halloween: Celebrating 15 Years on Broadway

A Very Wicked Halloween: Celebrating 15 Years on Broadway

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Brave

Brave

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Slice

Slice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bookshop

The Bookshop

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iliza Shlesinger: Elder Millennial

Iliza Shlesinger: Elder Millennial

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry