Sort by

Ugnė has logged 32 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: Baby J

John Mulaney: Baby J

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dio: Dreamers Never Die

Dio: Dreamers Never Die

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
Metallica: Some Kind of Monster

Metallica: Some Kind of Monster

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rock & Rule

Rock & Rule

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Willow

Willow

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry