Ugnė has logged 103 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Bride

The Devil's Bride

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Rammstein in Amerika

Rammstein in Amerika

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nova Lituania

Nova Lituania

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Maurice

Maurice

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blow Up My Town

Blow Up My Town

1968
×
★★★★
Edit this entry  
11
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry