• Meeting Point

  • Maid

    ★★★★

  • Last Summer

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Underground Railroad

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Cemil Show

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Dissonance

  • Ethos

  • I'm Not Talking About That

  • Kısmet

  • Stop Look Listen Pass

  • The Hurt

  • Turning to Dust

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Rebecca

  • Nocturne

  • A Mother's Sonata

  • Temple

  • I Am Afraid to Forget Your Face

  • Lal

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Rain, Snorkel & Green Beans

  • Ghosts

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • İnşaattaki

  • All the Light We Cannot See

  • As If I Never Existed

  • The Great Istanbul Depression

  • Fish Like Us

  • Mamaville

  • Other Than That, I'm Fine

  • Break Off

  • Ankebût

  • Free Fun

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • You Know Him

  • Shadow of Violence

  • Rise of Empires: Ottoman

  • Wake Up

  • The Frame

  • The Thousand and One Nights

  • The Way We Are

  • 1917

  • Octopus

  • Suffocating With Manners

  • My Sister

  • There

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • #21xoxo

  • Passed by Censor

  • Undone

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Platform

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • The Banquet

  • La Belle Indifference

    ★★

  • Aylin

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • A Hidden Life