• Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★½

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Citizen Penn

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Violation

    ★★

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Cured

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • PVT Chat

    ★★★

  • Kriya

    ★★

  • Tiny Tim: King for a Day

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Hail to the Deadites

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Host

    ★★★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Wanting Mare

    ★★½

  • Scoob!

    ★½

  • Capone

    ★★★½

  • The History of the Seattle Mariners

    ★★★★★

  • Clapboard Jungle

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • Survival Skills

    ★★½

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Siberia

    ★★

  • My Salinger Year

    ★★

  • Emma.

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Possessor

    ★★★

  • Relic

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Jumbo

    ★★★

  • Time

    ★★★★½

  • The Reason I Jump

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½