Dylan has logged 218 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Phantasm IV: Oblivion

Phantasm IV: Oblivion

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Phantasm III: Lord of the Dead

Phantasm III: Lord of the Dead

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Edit this entry  
19
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Edit this entry  
17
Starman

Starman

1984
×
★★★
Edit this entry  
17
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★½
Edit this entry  
17
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★½
Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
American Animals

American Animals

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dead or Alive

Dead or Alive

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Piercing

Piercing

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Holiday

The Holiday

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
30
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★½
Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★
Read the review Edit this entry