Reeves has logged 313 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Swimfan

Swimfan

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
Infamous

Infamous

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
29
The Fan

The Fan

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
L.A. Heat

L.A. Heat

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Feeders 2: Slay Bells

Feeders 2: Slay Bells

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Feeders

Feeders

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
69: The Saga of Danny Hernandez

69: The Saga of Danny Hernandez

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Maniac Cop 2

Maniac Cop 2

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trapped in Paradise

Trapped in Paradise

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Freaky

Freaky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hardware

Hardware

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Riot

Riot

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To All a Goodnight

To All a Goodnight

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cold Steel

Cold Steel

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ruthless Realtor

Ruthless Realtor

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Bronco

John Bronco

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Breed

The Breed

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Clifford

Clifford

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Slasher

Slasher

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fear of a Black Hat

Fear of a Black Hat

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wrong Turn 6: Last Resort

Wrong Turn 6: Last Resort

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Wrong Turn 5: Bloodlines

Wrong Turn 5: Bloodlines

2012
×
½
Read the review Edit this entry