Reeves has logged 36 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mad Love

Mad Love

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
You Can't Take My Daughter

You Can't Take My Daughter

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
I Was Lorena Bobbitt

I Was Lorena Bobbitt

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stepfather III

Stepfather III

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sacrifice

Sacrifice

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Foreign Correspondent

Foreign Correspondent

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
JCVD

JCVD

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blow

Blow

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Toolbox Murders

Toolbox Murders

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Exiled

Exiled

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sniper: Ultimate Kill

Sniper: Ultimate Kill

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Indecent Proposal

Indecent Proposal

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Charles Manson: The Funeral

Charles Manson: The Funeral

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Psycho Escort

Psycho Escort

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Twin Betrayal

Twin Betrayal

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Careful What You Wish For

Careful What You Wish For

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sniper: Ghost Shooter

Sniper: Ghost Shooter

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Sniper: Legacy

Sniper: Legacy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sniper: Reloaded

Sniper: Reloaded

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry