Sort by

dresan19 has logged 40 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Outside

The Outside

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Smile

Smile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Descendant

Descendant

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Jazzman's Blues

A Jazzman's Blues

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellhole

Hellhole

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sidney

Sidney

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blasted

Blasted

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
The Silent Twins

The Silent Twins

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Splash

Splash

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maverick

Maverick

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Storm

In the Storm

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Carnage

Carnage

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The King and I

The King and I

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Athena

Athena

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry