Sort by

Drew has logged 215 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
3 Ninjas

3 Ninjas

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
Edit this entry  
08
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
08
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
Edit this entry  
06
Okja

Okja

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Christmas Under Wraps

Christmas Under Wraps

2014
×
Read the review Edit this entry  
03
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
01
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
28
The House

The House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Square

The Square

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Flight Before Christmas

The Flight Before Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
12
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Heavenly Christmas

A Heavenly Christmas

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cat People

Cat People

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Audition

Audition

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jane

Jane

2017
×
Edit this entry  
27
The Hand that Rocks the Cradle

The Hand that Rocks the Cradle

1992
×
Edit this entry  
24
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
Edit this entry  
22
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
Edit this entry  
15
The Raven

The Raven

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Devil Bat

The Devil Bat

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mummy

The Mummy

2017
×
Edit this entry  
09
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
Edit this entry  
05
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
Edit this entry  
27
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
Edit this entry  
20
Unfaithfully Yours

Unfaithfully Yours

1948
×
★★★★
Edit this entry  
15
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Detroit

Detroit

2017
×
Edit this entry  
21
The Silence of the Sea

The Silence of the Sea

1949
×
Edit this entry  
12
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Colossal

Colossal

2016
×
Edit this entry  
01
Dave

Dave

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry