Sort by

Drew has logged 239 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Human Centipede 3 (Final Sequence)

The Human Centipede 3 (Final Sequence)

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
10x10

10x10

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Little Drummer Girl

The Little Drummer Girl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Anger Management

Anger Management

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry