• All Too Well: The Short Film

    ½

  • Jagged

    ★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Guilty

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • He's All That

    ½

  • Free Guy

    ½

  • Titane

    ★★½

  • Lamb

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Waiting

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Photograph

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Tall Girl

  • Unbelievable

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Test Pattern

    ★½

  • Random Acts of Violence

    ★★

  • Vivarium

    ★★

  • Straight Up

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½