Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jagged

Jagged

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Titane

Titane

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Test Pattern

Test Pattern

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Love

Love

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry