• Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Four Hours at the Capitol

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Earwig and the Witch

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Given

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★

  • The High Note

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Horse Girl

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jesus Is King

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Ride Your Wave

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • American Dreamer

    ★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★