Sort by

Andi ☀️ has logged 40 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★
Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★
Edit this entry  
22
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Snatch

Snatch

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★
Edit this entry  
19
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Room

The Room

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
mother!

mother!

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry  
06
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
05
Senior Year

Senior Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Edit this entry  
01
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry