Sort by
  • Black Adam

    ★★½

  • Mr. Harrigan's Phone

    ★★

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Pearl

    ★½

  • The Lair

    ★★½

  • Samaritan

    ★★½

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★½

  • The Bride in the Box

    ★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Rise of the Syngenor

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★½

  • Dark Night of the Scarecrow 2

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Night's End

  • Morbius

  • X

    ★★★★

  • Mandrake

    ★★½

  • The Cellar

    ★★★

  • Monstrous

    ★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Dark Glasses

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • You Won't Be Alone

    ★★½

  • Scream

  • Scream of the Blind Dead

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★½

  • The Last Frankenstein

    ★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • The Manor

    ★★★

  • Creation is Violent: Anecdotes on Kinski's Final Years

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • Boris Karloff: The Man Behind the Monster

    ★★★★

  • The Good House

    ★★★

  • You Are Not My Mother

    ★★★

  • The Manson Brothers Midnight Zombie Massacre

    ★★

  • Halloween Kills

    ½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Julia

    ★★★★

  • The Automat

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • She Will

    ★★★

  • The Cursed

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★

  • Titane

    ★★

  • Werewolves Within

    ★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Who Is Bill Rebane?

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Here Today

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★